Jaki pakiet hostingowy wybrać?

Sprawdź, który pakiet będzie najbardziej optymalny dla Twoich potrzeb.

Dowiedz się więcej
Hosting na serwerach Subinet

Dopasuj hosting

Dobrze dopasowany hosting umożliwia nam w prosty sposób zarządzanie kilkoma podstawowymi funkcjonalnościami: skrzynkami e-mail, dostępem do plików, domenami, bazami danych i rozliczeniami.

Wymienione powyżej elementy będą przez Ciebie używane najczęściej, dlatego komfort zarządzania nimi jest bardzo ważny.

Jaką powierzchnię zamówić i co wziąć pod uwagę wybierając hosting na serwerach?

Wielkość i rodzaj strony

Jedna mała strona www do kilku zakładek, to średnio 200 MB. Rozbudowana strona lub blog tematyczny, to średnio 1 GB. Sklep internetowy może zajmować nawet 5 GB.

Ilość skrzynek pocztowych

Weź też pod uwagę, że do każdej ze stron będziesz tworzył skrzynki e-mailowe. Oblicz ile takich skrzynek i jakich pojemności możesz potrzebować.

Powierzchnia do przechowywania

Powierzchnie dostępną w ramach hostingu można też wykorzystać do przechowywania i współdzielenia plików takich jak dokumenty, pliki graficzne czy zdjęcia.

Ilość utrzymywanych stron

Jeżeli zamierzasz utrzymywać na swoim hostingu więcej stron www, policz na podstawie powyższych danych ile miejsca możesz potrzebować na ich utrzymanie.

Wielkość skrzynek pocztowych

W zależności od tego jak pracujesz z pocztą potrzebujesz różnej pojemności dla każdego adresu mailowego. Przyjmij, że na jedną skrzynkę potrzebujesz średnio od 5GB do 20GB.

Ilość baz danych

Każda ze stron będzie potrzebowała co najmniej jednej bazy danych. Sprawdź ile baz jest dostępnych w wybranym pakiecie hostingowym.

Liczenie powierzchni

Przykładowe liczenie powierzchni hostingu

Dla 4 stron www:

  • 4 x 1 GB, to 4 GB na strony + potencjał rozwojowy ok. 30% = ok. 6 GB
  • Potrzebne będą 4 x bazy danych
  • Potrzebne będą średnio 3 adresy e-mailowe dla każdej strony,
    4 x 3, to 12 e-maili po 10 GB = 120 GB
  • Dodatkowa powierzchnia na przechowywanie plików = 20 GB

Z powyższych obliczeń wynika, że potrzebny będzie Ci hosting około 150 GB lub więcej.

Potrzebujesz indywidualnie dopasowanej usługi?

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów.

Hosting na serwerach Subinet

Dopasuj pakiety hostingowe na podstawie wielkości Twojej firmy

Hosting Mini lub Standard na start

Idealny do małych stron lub wizytówek

Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę ze stronami lub sklepami internetowymi, najpewniej mały hosting jest skierowany właśnie do Ciebie. Warto rozpocząć od podstawowego konta hostingowego, a wraz z rozwojem projektu skalować je do wyższych pakietów.

Hosting VIP

Idealny do średniej wielkości stron internetowych

Jeżeli masz większą firmę, potrzebujesz więcej przestrzeni na konta e-mail, pewności działania, warto zdecydować się na optymalny i większy pakiet VIP. Więcej miejsca na hostingu, to pewniejsze backupy oraz mniejsze prawdopodobieństwo zapchania skrzynek.

Hosting Indywidualny

Idealny dla dużych sklepów internetowych

Jeżeli planujesz szybki rozwój i intensywną promocję swojego sklepu lub strony www, być może będziesz potrzebował indywidualnie dopasowanego hostingu, serwera VPS lub serwera dedykowanego. Skontaktuj się z naszym konsultantem w celu uzyskania szczegółowej oferty i dopasowania rozwiązania.

Parametry kont hostingowych

Zobacz co poszczególne parametry mówią o hostingu

Rodzaj dysku

Obecnie najszybszymi powszechnie dostępnymi dyskami są SSD NVMe, które umożliwiają wykonywanie wymienionych operacji 7 - 8 razy szybciej niż standardowy dysk HDD.

Przestrzeń dyskowa

Jest to miejsce jakie udostępniane jest na przechowywanie swoich plików i bazy na serwerze.

Roczny pakiet transferu

Pakiet transferu informuje o maksymalnej ilości danych jaką możemy wysłać z i na serwer. Rzeczywistym ograniczeniem w pakietach bez limitu jest prędkość łącza.

Bazy MySQL na dyskach NVMe

Ilość odrębnych baz danych jest ważna w przypadku, gdy chcemy na naszym hostingu zainstalować wiele aplikacji, a dane trzymać w odseparowanych od siebie bazach.

Wspierane technologie

PHP 5 i 7, Perl, Python - są to technologie w jakich możemy uruchamiać aplikacje na naszym serwerze. Większość otwartych silników takich jak Wordpress, Prestashop zbudowane są w oparciu o PHP.

Dostęp sFTP

Dostęp do plików za pomocą szyfrowanego protokołu sFTP. Przy pomocy takich narzędzi jak np. FileZilla możemy w łatwy sposób zarządzać plikami na serwerze.

Cykliczne zadania CRON

Cykliczne zadania CRON umożliwiają wykonywanie określonych czynności w zaplanowanym z góry czasie, np. indeksowanie pozycji w sklepie internetowym co godzinę.

Przepisywanie adresów

Funkcja serwera umożliwia tworzenie np. przyjaznych linków. Jest to bardzo przydatne przy pozycjonowaniu SEO.

HTTP/2

Unowocześniona wersja protokołu HTTP, która znacząco przyśpiesza komunikację pomiędzy serwerem, a przeglądarką.

Panel administracyjny - cPanel

Używany przez wielu dostawców usług hostingowych z uwagi na swoją wszechstronność. W naszych rozwiązaniach panel do zarządzania kontem klienta i rozliczeniami jest odseparowany od panelu zarządzania hostingiem.

Ilość stron WWW

Na swoim hostingu możesz mieć tyle stron WWW ile się zmieści. Nie znaczy to jednak, że będą wtedy szybko działać.

Autoinstalator aplikacji

Aplikacja dostępna z poziomu panelu administracyjnego umożliwiająca w kliku kliknięciach zainstalowanie wybranego CMS’a. Instalacja Wordpress czy Prestashop jest szybka i przyjemna.

Wybór katalogu dla konta sFTP

Możliwość wyboru katalogu, do którego będziemy logować się określonymi danymi sFTP. Przydatna funkcja, gdy chcemy udzielić dostęp do części danych określonej osobie.

Serwer anonymous FTP

Rodzaj konta ftp, w którym nie trzeba podawać danych do logowania. W hostingu Subinet jest to wyłączone z uwagi na możliwe nadużycia.

Ustawienia strefy DNS

Służą do zdefiniowania parametrów domeny, takich jak serwer pocztowy i serwer www.

Certyfikat SSL

Służy do potwierdzania, czy serwer WWW z którego hostowana jest strona, jest tym serwerem, który powinien to robić - naszym, a nie serwerem osoby dokonującej ataku.

Własny adres IP

Niekiedy potrzebujemy własnego dedykowanego adresu IP do komunikacji z serwerem aplikacji. Istnieje możliwość dokupienia usługi dodatkowego adresu IP w Subinecie.

SNI

Wiele certyfikatów na serwerze - funkcja ta jest potrzebna, gdy masz wiele stron na jednym hostingu i potrzebujesz podpiąć do każdej z nich certyfikat.

Dostęp do logów serwera WWW i sFTP

W logach zapisane są informacje, kto, kiedy i co zrobił. Są to bardzo ważne informacje pozwalające określić, czy nasz serwer był atakowany, a jeśli ktoś uzyskał nieuprawniony dostęp to kto to był i co zrobił.

Dostęp do stron przy użyciu haseł

Funkcja blokowania wyświetlania strony i ukrywania jej za hasłem. Przydatna, gdy chcemy ukryć naszą stronę przed odwiedzającymi i udostępnić ją np. grupie pierwszych testerów.

Regularna kopia bezpieczeństwa

Wykonujemy regularną kopię bezpieczeństwa wszystkich hostingów na wypadek awarii. Jest to o tyle ważne, że regularna kopia pozwala nam przywrócić najaktualniejszą wersję wszystkich stron w kilkanaście minut.

Masz więcej pytań na temat naszych rozwiązań?

Skontaktuj się z nami, odpowiemy na każde Twoje pytanie.

W związku z wprowadzeniem regulacji europejskich odnośnie ochrony danych osobowych (RODO), informujemy Cię o naszej nowej polityce prywatności, w której zawarte są informacje jak przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie środki bezpieczeństwa stosujemy w celu świadczenia usługi Subinet.

Ponieważ przetwarzanie informacji o Twojej przeglądarce jest niezbędne do świadczenia usługi Subinet, prosimy o akceptację polityki prywatności, abyś mógł kontynuować korzystanie z serwisu.

Zawsze możesz wycofać wyrażoną wcześniej zgodę w zakładce Polityka prywatności