Jaki pakiet hostingowy wybrać?
Sprawdź, który pakiet będzie najbardziej optymalny dla Twoich potrzeb.
Dopasuj hosting
Dobrze dopasowany hosting umożliwia nam w prosty sposób zarządzanie kilkoma podstawowymi funkcjonalnościami: skrzynkami e-mail, dostępem do plików, domenami, bazami danych i rozliczeniami.
Wymienione powyżej elementy będą przez Ciebie używane najczęściej, dlatego komfort zarządzania nimi jest bardzo ważny.
Jaką powierzchnię zamówić i co wziąć pod uwagę wybierając hosting na serwerach?
Wielkość i rodzaj strony
Jedna mała strona www do kilku zakładek, to średnio 200 MB. Rozbudowana strona lub blog tematyczny, to średnio 1 GB. Sklep internetowy może zajmować nawet 5 GB.
Ilość skrzynek pocztowych
Weź też pod uwagę, że do każdej ze stron będziesz tworzył skrzynki e-mailowe. Oblicz ile takich skrzynek i jakich pojemności możesz potrzebować.
Powierzchnia do przechowywania
Powierzchnie dostępną w ramach hostingu można też wykorzystać do przechowywania i współdzielenia plików takich jak dokumenty, pliki graficzne czy zdjęcia.
Ilość utrzymywanych stron
Jeżeli zamierzasz utrzymywać na swoim hostingu więcej stron www, policz na podstawie powyższych danych ile miejsca możesz potrzebować na ich utrzymanie.
Wielkość skrzynek pocztowych
W zależności od tego jak pracujesz z pocztą potrzebujesz różnej pojemności dla każdego adresu mailowego. Przyjmij, że na jedną skrzynkę potrzebujesz średnio od 5GB do 20GB.
Ilość baz danych
Każda ze stron będzie potrzebowała co najmniej jednej bazy danych. Sprawdź ile baz jest dostępnych w wybranym pakiecie hostingowym.
Przykładowe liczenie powierzchni hostingu
Dla 4 stron www:
- 4 x 1 GB, to 4 GB na strony + potencjał rozwojowy ok. 30% = ok. 6 GB
- Potrzebne będą 4 x bazy danych
- Potrzebne będą średnio 3 adresy e-mailowe dla każdej strony,
4 x 3, to 12 e-maili po 10 GB = 120 GB - Dodatkowa powierzchnia na przechowywanie plików = 20 GB
Z powyższych obliczeń wynika, że potrzebny będzie Ci hosting około 150 GB lub więcej.
Potrzebujesz indywidualnie dopasowanej usługi?
Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów.
Dopasuj pakiety hostingowe na podstawie wielkości Twojej firmy
Hosting Mini lub Standard na start
Idealny do małych stron lub wizytówek
Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę ze stronami lub sklepami internetowymi, najpewniej mały hosting jest skierowany właśnie do Ciebie. Warto rozpocząć od podstawowego konta hostingowego, a wraz z rozwojem projektu skalować je do wyższych pakietów.
Hosting VIP
Idealny do średniej wielkości stron internetowych
Jeżeli masz większą firmę, potrzebujesz więcej przestrzeni na konta e-mail, pewności działania, warto zdecydować się na optymalny i większy pakiet VIP. Więcej miejsca na hostingu, to pewniejsze backupy oraz mniejsze prawdopodobieństwo zapchania skrzynek.
Hosting Indywidualny
Idealny dla dużych sklepów internetowych
Jeżeli planujesz szybki rozwój i intensywną promocję swojego sklepu lub strony www, być może będziesz potrzebował indywidualnie dopasowanego hostingu, serwera VPS lub serwera dedykowanego. Skontaktuj się z naszym konsultantem w celu uzyskania szczegółowej oferty i dopasowania rozwiązania.
Zobacz co poszczególne parametry mówią o hostingu
Rodzaj dysku
Obecnie najszybszymi powszechnie dostępnymi dyskami są SSD NVMe, które umożliwiają wykonywanie wymienionych operacji 7 - 8 razy szybciej niż standardowy dysk HDD.
Przestrzeń dyskowa
Jest to miejsce jakie udostępniane jest na przechowywanie swoich plików i bazy na serwerze.
Roczny pakiet transferu
Pakiet transferu informuje o maksymalnej ilości danych jaką możemy wysłać z i na serwer. Rzeczywistym ograniczeniem w pakietach bez limitu jest prędkość łącza.
Bazy MySQL na dyskach NVMe
Ilość odrębnych baz danych jest ważna w przypadku, gdy chcemy na naszym hostingu zainstalować wiele aplikacji, a dane trzymać w odseparowanych od siebie bazach.
Wspierane technologie
PHP 5 i 7, Perl, Python - są to technologie w jakich możemy uruchamiać aplikacje na naszym serwerze. Większość otwartych silników takich jak Wordpress, Prestashop zbudowane są w oparciu o PHP.
Dostęp sFTP
Dostęp do plików za pomocą szyfrowanego protokołu sFTP. Przy pomocy takich narzędzi jak np. FileZilla możemy w łatwy sposób zarządzać plikami na serwerze.
Cykliczne zadania CRON
Cykliczne zadania CRON umożliwiają wykonywanie określonych czynności w zaplanowanym z góry czasie, np. indeksowanie pozycji w sklepie internetowym co godzinę.
Przepisywanie adresów
Funkcja serwera umożliwia tworzenie np. przyjaznych linków. Jest to bardzo przydatne przy pozycjonowaniu SEO.
HTTP/2
Unowocześniona wersja protokołu HTTP, która znacząco przyśpiesza komunikację pomiędzy serwerem, a przeglądarką.
Panel administracyjny - cPanel
Używany przez wielu dostawców usług hostingowych z uwagi na swoją wszechstronność. W naszych rozwiązaniach panel do zarządzania kontem klienta i rozliczeniami jest odseparowany od panelu zarządzania hostingiem.
Ilość stron WWW
Na swoim hostingu możesz mieć tyle stron WWW ile się zmieści. Nie znaczy to jednak, że będą wtedy szybko działać.
Autoinstalator aplikacji
Aplikacja dostępna z poziomu panelu administracyjnego umożliwiająca w kliku kliknięciach zainstalowanie wybranego CMS’a. Instalacja Wordpress czy Prestashop jest szybka i przyjemna.
Wybór katalogu dla konta sFTP
Możliwość wyboru katalogu, do którego będziemy logować się określonymi danymi sFTP. Przydatna funkcja, gdy chcemy udzielić dostęp do części danych określonej osobie.
Serwer anonymous FTP
Rodzaj konta ftp, w którym nie trzeba podawać danych do logowania. W hostingu Subinet jest to wyłączone z uwagi na możliwe nadużycia.
Ustawienia strefy DNS
Służą do zdefiniowania parametrów domeny, takich jak serwer pocztowy i serwer www.
Certyfikat SSL
Służy do potwierdzania, czy serwer WWW z którego hostowana jest strona, jest tym serwerem, który powinien to robić - naszym, a nie serwerem osoby dokonującej ataku.
Własny adres IP
Niekiedy potrzebujemy własnego dedykowanego adresu IP do komunikacji z serwerem aplikacji. Istnieje możliwość dokupienia usługi dodatkowego adresu IP w Subinecie.
SNI
Wiele certyfikatów na serwerze - funkcja ta jest potrzebna, gdy masz wiele stron na jednym hostingu i potrzebujesz podpiąć do każdej z nich certyfikat.
Dostęp do logów serwera WWW i sFTP
W logach zapisane są informacje, kto, kiedy i co zrobił. Są to bardzo ważne informacje pozwalające określić, czy nasz serwer był atakowany, a jeśli ktoś uzyskał nieuprawniony dostęp to kto to był i co zrobił.
Dostęp do stron przy użyciu haseł
Funkcja blokowania wyświetlania strony i ukrywania jej za hasłem. Przydatna, gdy chcemy ukryć naszą stronę przed odwiedzającymi i udostępnić ją np. grupie pierwszych testerów.
Regularna kopia bezpieczeństwa
Wykonujemy regularną kopię bezpieczeństwa wszystkich hostingów na wypadek awarii. Jest to o tyle ważne, że regularna kopia pozwala nam przywrócić najaktualniejszą wersję wszystkich stron w kilkanaście minut.
Masz więcej pytań na temat naszych rozwiązań?
Skontaktuj się z nami, odpowiemy na każde Twoje pytanie.