Nasze serwerownie spełniają najwyższe standardy

Wymagane od ośrodków Data Center i normy TIER III.

Dowiedz się więcej
Technologie

Nasze technologie

Ze względów bezpieczeństwa dostęp do serwerów hostingowych mają tylko upoważnieni administratorzy, a dział szybkiego reagowania – Network Operation Center, dba o sprawne działanie serwerów 24h 7 dni w tygodniu.

Profesjonalna serwerownia to miejsce, które zapewnia pełną infrastrukturę potrzebną do stabilnej pracy urządzeń 24/7 oraz ciągły dostęp do infrastruktury telekomunikacyjnej i energetycznej.

Serwerownie w modułach

Modułowe Data Center, to autorskie rozwiązanie pozwalające optymalizować koszty utrzymania serwerowni, dzięki czemu możemy oferować Państwu usługi w konkurencyjnych cenach. Rozwiązanie to umożliwia także szybką rozbudowę powierzchni wraz z rosnącym popytem.

W trosce o środowisko

Nasze serwerownie wykorzystują energię odnawialną m.in. panele fotowoltaiczne oraz autorski system optymalizacji zużycia energii, który zmniejsza współczynnik PUE (efektywność zużycia energii) do poziomu nawet 1,1 redukując koszty utrzymania usług do 40%.

Zbudowane w Polsce

Wszystkie nasze serwerownie są umiejscowione w Polsce. Tworząc rozwiązania dla naszych DC korzystamy z wysokiej jakości zasobów polskich inżynierów, projektantów, techników, programistów, informatyków przy współpracy z polskimi firmami i dostawcami.

Trzy lokalizacje

Posiadamy trzy niezależne DC w środkowej Polsce. Każda lokalizacja spełnia szereg wymogów bezpieczeństwa i jest położona w strefie wolnej od klęsk żywiołowych. Wszystkie nasze serwerownie są niezależne energetycznie i posiadają rozbudowaną infrastrukturę telekomunikacyjną.

Całodowoby monitoring

Standardem jest dwudziestoczterogodzinny monitoring obiektów. Wykorzystujemy zaawansowane narzędzia informatyczne monitorujące prace urządzeń, a nasz dział szybkiego reagowania – Network Operation Center czuwa na miejscu 24h 7 dni w tygodniu.

Kontrola dostępu

Ścisła kontrola dotyczy przemieszczania się osób upoważnionych do przebywania na obiekcie. Strefa, w której znajdują się serwery, jest strefą zamkniętą. Można tam wejść i wyjść jedynie po przejściu drobiazgowej procedury bezpieczeństwa. Gwarantuje to, że nie dostaną się tu osoby niepowołane.

Super szybkie dyski SSD NVMe

Super szybkie dyski SSD NVMe - u nas to standard

Dyski SSD NVMe wygrywają we wszystkich testach nie tylko z powszechnie używanymi w serwerowniach dyskami talerzowymi (HDD), ale również z klasycznymi dyskami SSD. Niezależne testy pokazują tą przewagę wyraźnie. Nowoczesne dyski SSD NVMe to szybsze ładowanie stron i lepsza przepustowość pozwalająca obsłużyć większy ruch.

W ofercie większości polskich dostawców dyski NVMe są oferowane jako droższa oferta premium, u nas to standard. Sprawdź i przekonaj się ile można oszczędzić otrzymując jednocześnie wyższy poziom technologiczny.

Potrzebujesz indywidualnie dopasowanej usługi?

Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci dobrać najlepszą konfigurację.

Korzyści

Zobacz jak przechowujemy dane naszych klientów

Niezależne łącza światłowodowe

Do naszych serwerowni doprowadzonych jest jednocześnie kilka łączy światłowodowych o wysokiej przepustowości. Światłowody dostarczane sąprzez sprawdzonych operatorów i prowadzone są różnymi drogami, dzięki czemu możemy dostarczać dane nawet w przypadku awarii łącza.

Systemy podtrzymania zasilania

UPSy, agregaty prądotwórcze czy własna stacja transformatorowa - to wszystko pozwala nam nieprzerwanie wytwarzać prąd i dostarczać zasilanie także w przypadku awarii sieci nawet przez wiele godzin.

Backup danych

Codziennie wykonujemy kopie zapasowe danych i archiwizujemy je przez 48h, dzięki temu w nagłej sytuacji zawsze istnieje możliwość przywrócenia danych.

Bezpieczeństwo obiektów

Nasze obiekty są monitorowane 24h 365 dni w roku, a procedury ruchu oraz elektroniczne zabezpieczenia dostępu w obiektach wykluczają dostęp osób niepowołanych.

Wykwalifikowany personel

Dbamy o to, aby nasi administratorzy, programiści, informatycy, pracownicy działu obsługi i pracownicy techniczni posiadali najwyższy zestaw kompetencji potrzebny do zapewnienia najwyższego poziomu obsługi.

Wysokie standardy bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo danych, to także pasywne i aktywne procedury, takie jak RODO Firewall, PMS, WSF czy testy penetracyjne.

Masz więcej pytań na temat naszych rozwiązań?

Skontaktuj się z nami, odpowiemy na każde Twoje pytanie.

W związku z wprowadzeniem regulacji europejskich odnośnie ochrony danych osobowych (RODO), informujemy Cię o naszej nowej polityce prywatności, w której zawarte są informacje jak przetwarzamy Twoje dane osobowe i jakie środki bezpieczeństwa stosujemy w celu świadczenia usługi Subinet.

Ponieważ przetwarzanie informacji o Twojej przeglądarce jest niezbędne do świadczenia usługi Subinet, prosimy o akceptację polityki prywatności, abyś mógł kontynuować korzystanie z serwisu.

Zawsze możesz wycofać wyrażoną wcześniej zgodę w zakładce Polityka prywatności